Uudistaja uudistab: kohv, moos, candy canes ja T-särgid

banner 3

Wroclaw on vahepeal mulle nii südamesse pugenud, et ma lausa ootasin, millal ma lõpuks maha istuda võiksin ja teiega kõiki oma uusi leide jagada saaksin.
Ma ütlen veidi etterutates, et teid mitte ühe postitusega surnuks rääkida, olen ma otsustanud kõik oma lemmikkohad mitme postituse vahel ära jagada – nii saan neist veidi pikemalt rääkida ja et sõnadele veidi ilmet anda, ka mõne pildi lisada.
Kuigi ma ütlen ausalt, et vahel ma vaatan neid enda tehtud pilte, võrdlen sõbrannade ideaalsete instagram‘i üllitistega ja mõtlen, et mida kuradit.

Ma alustan kõigepealt sellest, et Wroclaw ise on kuidagi eriliselt hea energiaga koht ja kuigi see võib-olla kõlab veidikene kumbaya’na, siis ei oska ma seda tõesti kuidagi teisiti seletada. Minu käekoti sisust 30% moodustavad nagunii igasugused talismanid ja muud maagilised vidinad ning lihtsalt sellepärast, et ma tõsimeeli usun, et nad mulle õnne toonud on, ei julge ma neid sealt välja võtta. Ega igasugusesid muid üleloomulikke energiaid ignoreerida.
Ruumipuuduse korral käekotis tuleb ohverdada midagi vähemolulist nagu telefon või korterivõtmed, aga ei mingil juhul ühtegi talismani.
Sellest äärmuslikust käitumisest võite nüüd järeldada, et igasugused energiad on minu jaoks üsnagi olulised ning Wroclawi hea vibe tegi sellest sellest kohast automaatselt mu uue suure lemmiku.

Ma loodan, et see esoteerikalembus teid ära ei ehmatanud ja kindluse mõttes ütlen, et ma olen igapäevaelus ikkagi seda meelt, et kui näiteks pea valutab, siis on kristallikamakas otsa ees mediteerimise asemel solpadeini võtmine täiesti okei. Pole ekstremist ühesõnaga.

Pikale veninud sissejuhatusest hoolimata (klassika) tahtsin ma jõuda selleni, et mulle on siin nii väga meeldima hakanud, et ma julgen Wroclawit isegi väikestviisi paradiisiks nimetada.
Selles postitused näitangi ma teile oma uuemaid (ja veidi vanemaid) salakohti ja räägin sellest, mis need minu jaoks nii eriliseks teeb, siis ehk näete, millest see Wroclawi vaimustus alguse saanud on.

Charlotte – chleb i wino  

Nagu juba nimest järeldada võib, leiab menüüst peamiselt värskelt küpsetatud leivad, pagaritooted ning korraliku veinivaliku. Seda kõike prantsuse moodi.
Lisaks sellele ka kohapeal valminud marmelaadid, määrded, moosid ning väga väärika selektsiooni juustusid ja lihatooteid.
Ma pean kahjuks ütlema, et veganite seisukohast on sealne toiduvalik küll natuke nukker, aga kui mõne toreda ettekandjaga jutu peale saada, võlutakse grillitud köögiviljadega panini siiski ka taimselt toitujate meeleheaks välja.
Omnivooridele soovitan ma kindlasti Charlotte’ hommikusöögimenüü kroonijuveeli, milleks on uhke korv suursuguse valikuga kukleid ja croissant’e ning mis serveeritakse ühes suurte šokolaadimäärde- ja moosipurkidega. See on tõsimeeli juba visuaalselt nii meeliülendav, maitsest rääkimata. Küll mina juba tean – Charlotte esmakordsel külastusel pool aastat tagasi sõin ma seal ennast kindlasti head mitu kilo raskemaks. Mis seal ikka, YOLO.
Nagu juba traditsiooniks on saanud, ei tulnud ma ka seekord tühjade kätega tulema – Berliini naasmiseks on kaasa varutud purk värsket apelsinimoosi.

IMG_0760


Etno Cafe Wroclaw

Sealse kohvi äraproovimine oli mu bucket list‘is juba pool aastat tagasi, aga olgugi, et ma sellest ka siis mitu korda päevas mööda tatsusin, jäi see mul suvel kuidagi kahe silma vahele.
Olin rumal, noh, ja raiskasin aega Starbucksis või Costas.
Seda teate te nüüdseks juba nagunii, aga sellegipoolest tuletan ma meelde, et ma võtan kohvijoomist tõsiselt ning seetõttu ei tulnud sellesse ämbrisse kaks korda astumine kõne allagi.
Ja ausalt – mul ei saa olla suurem heameel, et ma paljukiidetud Etno Cafe lõpuks oma silmaga üle kaesin – kvaliteetne kohv, mõistlikud hinnad ja väga kiiduväärt teenindus. Nagu te nüüd ette kujutada võite, algavad kõik mu hommikud Etno kassajärjekorras seismisega või ei alga üldse.
Ajapuuduse tõttu tuli täna langetada valik kohviostmise ja juuste föönitamise vahel. Spekuleerige nüüd, miks päev sassis ja viltuse kalasaba patsiga ringi joostes mööda saata tuli. No regrets though. 

17692719_1652913701387199_1954160980_o

17819958_1652913714720531_1477906786_o


The Odder Side 

Minu ostunimekiri The Odder Side artiklitega oli valmis enne, kui ma üldse rongipiletite broneerimisenigi jõudsin.
Ma olen päeva lõpuks ikkagi visiooniga preili ja kui on üldse midagi, millesse mul kahju investeerida pole, on need kahtlemata basic wardrobe staple‘d nagu näiteks kvaliteetsed T-särgid.
Mõnikord ma võin teile pikemalt rääkida sellest elufaasist, mil igapäevastelt kantavate lihtsamate riiete peale raha kulutamine tundus mulle raiskamisena ning nii tuli mul peokleidis isegi prügi välja viimas käia.
Sellest niipalju, et lesson learned ja igapäevased 100% puuvillased särgid juhtuvad olema ei midagi muud kui The Odder Side’ leivanumber (#saatus).
Polnud mingisugust pikka mõtlemist, kui selgus, et need on Wroclawis peatumise ajal praktiliselt haardeulatuses ja süda ei saanud rahu enne, kui mõnele neist küüned taha aetud sai.

17813842_1651410001537569_1678671949_n

Lilou Wroclaw 

Ma ei tea, kas ma olen ise natuke pikaldane, aga minu jaoks on siiani täiesti arusaamatu, kas Lilou on pärit Poolast või mitte. Kui ma peaksin sellele küsimusele viktoriinis vastama, siis ma ütleksin, et ma arvan, et siiski on, aga ärge selle peale igaksjuhuks mürki võtke.
See väike segaduse aside, on tegu maailma armsaima ehtebutiigiga, mis rõhub ehtedisainis minimalistlikkusele ja delikaatsusele. Armsad motiivid ja ülimõistlikud hinnad – hands up, go nuts, get crazy!
Kui ma kord maniküüri tegemise ette võtan, demonstreerin teile, mis sealt endaga kaasa tõin.

Slodkie Czary Mary

Kui ma juba eelmises postituses mainisin, et Wroclaw pole kalorite lugemiseks ideaalseim koht, siis Slodkie Czary Mary on pood, kuhu unistused bikiinikehadest surema lähevad.
Magusat kommilõhna on kilomeetri kaugusele tunda, sest kommitegu ise leiab aset kohapeal, kõigi ostlejate silme all ja muudab kogu poekülastuse eriti maagiliseks kogemuseks.
Täiesti uskumatu valik kõiksuguseid maitseid candy cane‘de, pastillide või värviliste karamellide kujul.
Slodkie Czary Mary on uus Willy Wonka, seda ma võin magusaeksperdina kinnitada.

scmary

 

/to be continued/

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s